Sinerji Klinik
Sinerji Klinik Facebook Sayfası Tivitter İnstagram
 
         
 

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ
PEDODONTİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

FİSSÜR ÖRTÜCÜ NEDİR ?

ÇÜRÜK TAMİR EDİLEBİLİR Mİ ?
 
   Çürük Tamir Edilebilirmi ?
 

Çürümeye başlamış olan dişlerin tekrar eski durumlarına getirilebilmesi için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Çürük belli bir seviyeyi geçtikten sonra dolgu yapmaktan başka çare yoktur. Son yıllarda yapılmış olan araştırmalar, çürük henüz mikroskobik seviyede iken minede oluşan yıkımın geri döndürülebileceğini göstermiştir. Son yıllarda geliştirilmiş olan bir krem, minedeki yıkımı bir miktar geri döndürebilmektedir. Tooth mousse isimli kremin içeriğinde sütten elde edilen doğal proteinler mevcuttur. Bu krem, dişte çürüme öncesi oluşan demineralizasyonu geri döndürebilmektedir. 

Tooth mousse bebeklerde çürük önleyici olarak kullanılabilir. Bebek dişleri önce bir gazlı bezle silinmeli, daha sonra küçük bir miktar krem parmakla diş yüzeylerine yayılmalıdır. Tooth mousse tükürük bezlerindeki sorunlardan ya da ilaç, radyoterapi gibi sebeplerden tükürüğü azalan kişilerde de kullanılabilir. Diş telleri takılan kişilerde de ağız bakımı ihmal edilirse çürük riski olabilir. Bu durumda da tedavi sırasında akşamları tooth mousse kullanılabilir.

Bu kremin bebeklerde kullanımı flor içermemesi açısından önemlidir. Diş macunlarında bulunan flor, yutulduğu taktirde toksik etki gösterebilir. 3-4 yaşından önce erişkin macunu kullanılmamasının sebebi budur. Tooth mousse flor içermediği için bu açıdan gayet güvenlidir. Sadece süt ve süt ürünlerine alerjisi olan bireylerde dikkat edilmelidir.

 

 


Kızılırmak Mah. 1450 Sokak Ankara Ticaret Merkezi.
No:1 B Blok Kat-15 Daire: 72-73
Çukurambar - Çankaya/ANKARA

Tel: 0 312 287 44 44 Pbx
Fax: 0 312 287 44 35
info@sinerjiklinik.com

Sinerji Klinik
 

 

 

Face Tivitter instagram